Uczniowie klasy 5 wzięli udział w  wycieczce do Gdańska, gdzie odwiedzili Europejskie Centrum Solidarności. Podczas warsztatów edukacyjnych zatytułowanych „Młodzi detektywi. Śladami sierpniowego strajku”, mieli okazję wcielić się w rolę historycznych detektywów!

Korzystając z materiałów źródłowych i eksponatów zgromadzonych na wystawie stałej ECS, odtworzyli wydarzenia sierpnia 1980 roku. Dzięki zadaniom przygotowanym przez organizatorów, lepiej zrozumieli wyzwania, z jakimi borykali się ludzie w czasach PRL, a także odkryli, dlaczego wybuchł gdański strajk i jakie były jego rezultaty. Warsztaty nie tylko poszerzyły ich wiedzę, ale także pokazały, jak istotną rolę odegrały te wydarzenia w walce o wolność.

Po intensywnych zajęciach uczniowie wrócili do Gdyni, gdzie czekała na nich pyszna pizza i chwila relaksu w przyjemnej atmosferze. Rozmowy, śmiech i integracja były idealnym zakończeniem dnia pełnego wrażeń!

To była wycieczka, która na długo zostanie w pamięci naszych młodych detektywów!