Nasze zajęcia z jogi dla dzieci przynoszą wiele korzyści, łącząc elementy zabawy, nauki oraz zdrowia.
🌟 Zabawa i kreatywność:
Nasze sesje jogi są pełne zabawy! Dzieci wykonują pozycje inspirowane zwierzętami, takimi jak pies, kot czy motyl. Towarzyszą im opowieści i gry, co sprawia, że zajęcia są interesujące i wciągające.
🌟 Ruch i aktywność fizyczna:
Joga wspiera zdrowy rozwój fizyczny, poprawia siłę, elastyczność i koordynację. Regularne ćwiczenia pomagają dzieciom rozwijać równowagę i motorykę.
🌟 Relaksacja i redukcja stresu:
W dzisiejszym świecie dzieci często odczuwają stres. Joga uczy technik relaksacyjnych, takich jak głębokie oddychanie i medytacja, które pomagają w redukcji stresu i napięcia, ucząc dzieci radzenia sobie z emocjami w zdrowy sposób.
🌟 Poprawa koncentracji i uwagi:
Ćwiczenia jogi wymagają skupienia, co przekłada się na lepsze wyniki w nauce i inne aktywności. Dzieci uczą się bycia obecnymi w chwili obecnej, co poprawia ich zdolność do koncentracji.
🌟 Wzmacnianie pewności siebie i samoświadomości:
Joga promuje akceptację siebie i swoich możliwości. Dzieci uczą się rozpoznawać i szanować swoje ciało oraz umiejętności, co prowadzi do zwiększenia samoświadomości i pewności siebie.
W czasie lekcji z dziećmi, gdzie zdrowie, nauka i zabawa idą w parze chętnie wykorzystujemy umiejętności i pomysły zdobyte podczas kursu MINDFULNESS na Teneryfie będącego integralną częścią projektu Erasmus+ realizowanego w szkole.